جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان زنجان(آزمایشی)

city
   
 
  • رشد 95 درصدی صادرات استان زنجان

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان اعلام کرد :

   رشد 95 درصدی صادرات استان زنجان

   رشد 95 درصدی صادرات استان زنجان

   میزان صادرات استان در ۵ ماهه اول سال جاری بالغ بر ۱۶۱ میلیون دلار بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از ۹۶ درصد رشد برخوردار بوده است.

    «واحد خبر روابط عمومی سازمان » مهندس ناصر فغفوری رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان در جلسه بررسی دلایل صادرات کالاهای استان از محل سایر گمرکات کشور با بیان مطلب فوق افزود : در ۵ ماهه سال جاری ۱۰۱ درصد از هدفگذاری صورت گرفته در بخش صادرات در استان محقق گردیده است.

    

   وی تصریح کرد : هم اکنون بیش از ۸۰ درصد از صادرات استان توسط ۱۶ واحد تولیدی صورت می گیرد.

   فغفوری با تاکید بر اینکه باید نگاه متفاوتی نسبت به واحدهایی که بیشترین حجم صادرات را از استان دارند داشت ، یادآور شد : هم اکنون اداره کل امور مالیاتی کمیته ای ویژه برای ارائه تسهیلات به واحدهایی که بیشترین حجم صادرات استان را انجام میدهند تشکیل داده است.

   رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان خاطر نشان ساخت: با صادرات واحدهای بزرگ تولیدی استان از گمرک زنجان شاهد ارتقاء چشمگیر جایگاه گمرک زنجان در کشور خواهیم بود.

   با بررسی علل صادرات محصولات تولیدی استان از سایر گمرکات تلاش خواهیم کرد اگر مشکلی در گمرک زنجان وجود دارد مرتفع گردیده و یا تسهیلات ارائه شده در سایر گمرکات در استان ارائه گردد.

   در این جلسه دکتر نیک سرشت معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری زنجان با اشاره به اینکه بخشی از واحدهای صدر کننده استان بدلایل نامعلوم محصولات تولیدی خود را از سایر گمرکات صادر میکنند اظهار داشت : باید با هم افزایی مدیران واحدهای تولیدی و دستگاههای مرتبط بخش عمده ای از محصولات تولیدی خود را از گمرک زنجان صادر کرده تا بتوانیم از امتیازات آن استفاده نمائیم.

   وی در خصوص اخذ مجوز صادرات فرآورده های نفتی از گمرک زنجان گفت : در این راستا باید گزارش کارشناسی ار واحدهای فعال در این حوزه و میزان تولیدات فرآورده های نفتی در استان تهیه گردد و با ارسال نامه ای از سوی استاندار ، این مجوز برای گمرک استان اخذ گردد.

   معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خاطر نشان ساخت : گمرک حلقه تکمیلی زنجیره تولید است که باید نگاه استراتژیک به این بخش داشت.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 1,535,312
تعداد بازدید امروز : 1,857
آخرین به روزرسانی : 10:07  1397/06/27
Page created in 2.4959058761597 seconds.
memoryUsage : 46909Kb